Čistenie pracovného nábytku

Datum: 15.04.2020
  | 
Kategorie: Aktuality
Pokyny pre vhodné čistenie a dezinfekciu priemyselného nábytku Treston.

Prinášame vám rady ohľadne starostlivosti a odstraňovanie škvŕn u najpoužívanejších materiálov a informácie o tom, aké čistiace a ošetrovacie prostriedky a nástroje môžete použiť a čoho sa vyvarovať.

Základné inštrukcie k čisteniu

Priemyselný nábytok Treston je navrhnutý tak, aby vydržal náročné použitie a pracovné podmienky. Pravidelné čistenie a starostlivosť vám však pomôžu predĺžiť jeho životnosť. Všeobecne platí staré moudro, že dôsledné pravidelné a udržiavacie čistenie neutrálnymi látkami je lepšie ako šokové ošetrenie silnými prostriedkami.

Na výrobkoch Treston sme identifikovali niektoré časti, ktorých sa pracovníci najčastejšie dotýkajú a sú najviac používané, a preto sú najdôležitejšími bodmi pravidelnej údržby:

 1. pracovné dosky stolov a vrchnej dosky vozíkov a zásuvkových skriniek,
 2. kľučky,
 3. tlačidla (napr. u svetiel, elektrického nastavenia výšky),
 4. zadná strana operadla stoličiek,
 5. ručnej kľuky a podrúčky.

Najčastejšie používané povrchy pri pracovnom nábytku

10 bodov pre správne čistenie pracovného nábytku

 1. Pred začatím práce musia byť nainštalované všetky potrebné vybavenie.
 2. Ponechajte si na úlohu dostatok času.
 3. Zaistite si správne osvetlenie.
 4. Pri čistení používajte ochranné rukavice, ktoré ochránia vaše ruky pred používanými látkami a zabráni šíreniu infekcie.
 5. Pre bežné čistenie používajte bežný čistiaci prostriedok.
 6. Postupujte podľa pokynov na dávkovanie, ktoré sú na obaloch saponátov a dezinfekčných prostriedkov. Príliš veľké množstvo látky nezlepší výsledok čistenia a môže prípadne poškodiť povrch, alebo na ňom vytvoriť neodstrániteľné škvrny.
 7. Povrchy utrite iba mäkkou handričkou, napr. Utierkou z mikrovlákna. Nepoužívajte abrazívne čistiace materiály, pretože môžu poškodiť povrch a nahromadiť nečistoty a mikróby v poškriabanie povrchu.
 8. Smer čistenia: a) zhora nadol, b) od čistých oblastí k špinavým.
 9. Povrch vždy utrite suchou alebo len mierne navlhčenou handričkou a nechajte uschnúť. Mokré stieranie zanecháva na povrchu nečistoty a škvrny.
 10. Trvalé nečistoty a škvrny odstraňujte vhodným špeciálnym detergentom alebo dezinfekčným prostriedkom. Utrite a nechajte pôsobiť po dobu stanovenú v pokynoch na štítku. V prípade potreby osušte.

Poznámka: Pomerne často sú pri čistení prehliadaná kolieska na vozíkoch, zásuvkových jednotkách a stoloch. Na zabezpečenie ich správneho fungovania doporučujeme aj ich pravidelné čistenie.

Čistiace a dezinfekčné prostriedky

Najčastejšie používanými materiálmi v priemyselnom nábytku Treston sú vysokotlakové a nízkotlakové laminátové dosky, polovodivé laminátové dosky, ABS plasty, oceľ, vinyl a drevo pre pracovné dosky, práškovo lakovaná oceľ a prírodné eloxovaný hliník pre rámy a príslušenstvo, umelá koža a polyuretán pre stoličky a plastové a gumené časti. Tieto materiály boli testované za použitia bežných detergentov a dezinfekčných prostriedkov a zistilo sa, že ich použitie je úplne bezpečné.

Veľký počet značiek znemožňuje poskytnúť úplný zoznam použiteľných prostriedkov. Výrobky sú však kompatibilné s bežne používanými prostriedkami obsahujúcimi tieto látky:

 • alkohol (zvyčajne denaturovaný etanol),
 • peroxid vodíka (peroxygen),
 • kyselina octová,
 • chlór,
 • neiónové povrchovo aktívne látky.

Ďalšie informácie o čistiacich a dezinfekčných prostriedkoch získate na príslušnom výrobcu alebo predajcu týchto výrobkov.

Ako na čistenie ESD nábytku?

Ak čistíte nábytok chránený proti ESD, je treba mať na pamäti určité veci.

ESD ochranný prvok v priemyselnom nábytku je v použitých materiáloch. Ak sú tieto materiály čistené nesprávnym typom čistiacich prostriedkov alebo nástrojov, riskujete poškodenie ochrannej funkcie. Pri čistení antistatického nábytku Treston je preto veľmi dôležité dodržiavať tieto pokyny.

V prvom rade používajte iba čistiace prostriedky určené pre ESD. Nečistite prostriedkami obsahujúcimi vosk alebo prostriedky, ktoré zanechávajú na povrchu povlak. Vosk a povlaky vytvorí na povrchu izolovanú vrstvu.

Po druhé, vyvarujte sa kontaktu s ostrými predmetmi, napr. kefami alebo abrazívnymi čistiacimi nástrojmi), ktoré by mohli spôsobiť poškodenie povrchov a tým brániť ochranným prvkom ESD. Povrchy utrite iba mäkkou handričkou, napr. Utierkou z mikrovlákna.

Po tretie, nepoužívajte žiadne silné rozpúšťadlá.

Po štvrté, nezabudnite tiež na vyčistenie povrchu koliesok. Nečistoty na kolieskach významne menia hodnoty odporu.

A za piate, majte na pamäti, že nečistoty sú najčastejšou príčinou zmeny povrchového odporu. Preto je veľmi dôležité pravidelne čistiť ESD nábytok mäkkou handričkou alebo obrúskom a pomocou špecifických ESD čistiacich prostriedkov.

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie

ve všech produktech