ESD ochrana garantuje bezpečné pracovné prostredie

Najmä v elektronickom priemysle sa práca vykonáva v EPA (Electrostatic protected area) priestoroch, ktoré sú chránené pred statickým výbojom.
 

"Ochrana v tomto prípade znamená účinné uzemnenie, ktoré zahŕňa ako zemniaci zariadení, tak aj náter rámu ESD pracoviská polovodivou farbou."
 

Spoločnosť Treston má rozsiahle skúsenosti s vývojom, výrobou a dodávkou ESD nábytku. Všetky pracovné stanice a príbuzné produkty sú ošetrené polovodivým náterom a produkty Treston zahŕňajú nábytok, stoličky a uzemňovacie komponenty pre pracovné stanice chránené proti ESD. Naša ponuka navyše zahŕňa stavbu kompletných výrobných systémov vybavených ESD ochranou.
 

"ESD chránené produkty spĺňajú požiadavky uvedené v IEC 61340-5-1."
 

Statická elektrina

Skratka ESD znamená elektrostatický výboj, proces, ku ktorému dochádza medzi dvoma objektmi s odlišným elektrickým potenciálom. Normálne sa elektrický náboj pomaly vybíja z povrchu objektov. Ak je však rozdiel v elektrickom potenciáli príliš vysoký, elektrický prúd akceleruje, čo má za následok náhly prúdový ráz.

Oblasť chránená pred ESD sa nazývvá EPA priestor. V tejto oblasti musí byť dodržaná ochrana pred ESD vo všetkých materiáloch, odevoch zamestnancov i vlhkosti vzduchu. Pracovné stanice v EPA musia byť tiež uzemnené pomocou ochranného odporu (1MOhm).

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie

ve všech produktech