Ergonómia na vašom pracovisku

Náklady spojené so zdravotnými a bezpečnostnými problémami získavajú stále viac pozornosti vo všetkých priemyselných odvetviach. Spoločnosti hľadajú riešenia, ktoré zabezpečia zdravé, bezpečné a produktívne pracovné prostredie.
 

"Navrhovanie pracoviská s ohľadom na ergonómiu zlepšuje pocit pohody pracovníka, a tým aj jeho produktivitu."
 

Modulárna konštrukcia pracovných staníc Treston poskytuje správnu ergonómiu. So širokou škálou príslušenstva a nastavenia môžete navrhnúť jedinečné riešenie priamo na mieru zákazníka, aj napriek použitiu štandardných komponentov. Modularita a príslušenstvo sú individuálne nastaviteľné podľa potrebného úlohy a požiadaviek zamestnancov. Cieľom je vytvoriť prehľadnú pracovnú stanicu a využiť čo najefektívnejšie dostupné zdroje.

Pracovné stanice Treston môžete nastaviť pre operátorov rôznych výšok, pracujúci ľavú či pravou rukou.

"Správne nastavená pracovná stanica znižuje napätie svalov a umožňuje produktívnu prácu počas celej smeny."

Majte na pamäti, že ergonómia nie je len o nastavení pracovnej stoličky. Komplexná ergonómia pracoviska zahŕňa správne osvetlenie, absorpciu hluku, optimalizáciu pohybu tela a kvality vzduchu.

Umiestnenie správneho uhla pohľadu

Bod zaostrenia by sa mal riadiť týmito pokynmi:

  • Kontinuálny pohyb pohľadu by mal byť v sektore 30°.
     
  • Súvislý uhol pohľadu by mal udržiavať hlavu v pohodlnej polohe (línia pohľadu by mala byť v uhle 10° až 40° pod vodorovnou čiarou).
     
  • Displeje by mali byť umiestnené 20° pod horizontálnou líniou

Práca v sede alebo v stoji?

Voľba pracovnej polohy v sede alebo v stoji závisí na úlohe, ktorý má byť vykonaný.


"Výška pracovnej plochy je určená takými faktormi, ako je veľkosť a hmotnosť dielu, požiadavka na presnosť, proces montáže, opakovanie, ai."
 

Nastaviteľnosť výšky je obzvlášť užitočná, ak sa mení veľkosť produktov, s ktorými sa manipuluje, alebo rovnakú pracovnú stanicu používa niekoľko rôznych pracovníkov.

 

Pri návrhu pracovného priestoru pre prácu v sede musíte zohľadniť požiadavky pre priestor pre nohy.
 

"Doporučený priestor pre nohy pri práci v sede by mal byť najmenej 80 cm široký a 90 cm hlboký na úrovni podlahy. Pre prácu postojačky je požadovaný priestor oveľa menšie."
 

Dostupná vzdialenosť a výška

Pre zlepšenie pracovnej polohy pri montáži umiestnite najčastejšie používané diely do optimálnej horizontálnej pracovnej oblasti v zornom poli pracovníka. Vyhýbajte sa príliš vysokým alebo hlbokým pracovným stolom, ktoré môžu spôsobiť nesprávny dosahu a zníženú produktivitu.
 

"Montážna práce je najergonomičtějšia, keď sú diely ľahko viditeľné a dosiahnuteľné."
 

Vertikálnu pracovnú plochu a dosahovú zónu môžete doladiť pomocou príslušenstva. Výškovo nastaviteľná ramená optimalizujú pracovný pohyb a udržujú diely alebo nástroje jednoducho dostupné.

Operátori by mali pracovať v optimálnom držanie tela, zápästia a paží a s uvoľnenými ramenami. Sklopné koľajnice a police udržujú zápästia v neutrálnej polohe pri vyzdvihovaní súčasťou. Úhlel náklonu tiež umožňuje jednoduchú identifikáciu dielov.

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie

ve všech produktech