Čistenie Treston nábytku počas pandémie Covid-19

Datum: 29.04.2020
  | 
Kategorie: Aktuality
Teraz, keď sa vírus Covid-19 šíri po celom svete a spoločnosti sa snažia chrániť svojich zamestnancov, pridávame niekoľko jednoduchých tipov, ako zabrániť šíreniu Covid-19 na pracovisku.

Je vírus Covid-19 prenášaný z pracovných povrchov?

Niekoľko oficiálnych orgánov uviedlo, že vírus Covid-19 sa prenáša primárne kvapôčkami z dýchacích ciest a priamym kontaktom. Úloha kontaminovaných povrchov podľa súčasných informácií výrazne neprispieva k šíreniu vírusu. Štruktúra koronavírusy spôsobuje, že na povrchu nezostávajú dlho infekčné. A aj keď je koronavírusy na povrchu nájdený, neznamená to, že sa vírus účinne prenáša (zdroj: Fínsky inštitút ochrany zdravia pri práci, https://www.ttl.fi/en/fioh-coronavirus-instructions/).

Pretože je však pandémie Covid-19 nová a my o vírusu zatiaľ nevieme všetko, odporúčame časté a pravidelné čistenie pracovných staníc.

Všeobecné pokyny pre čistenie pracovísk Treston počas pandémie Covid-19

Základom všetkého je správna hygiena rúk, ktorá znižuje riziko infekcie. Pozrite sa na pokyny pre umývanie rúk od Svetovej zdravotníckej organizácie. Pre bezpečné bezkontaktné nanášanie dezinfekčného gélu môžete využiť bezdotykový stojan na dezinfekciu.

Ďalšou vhodnou ochrannou pred prenosom vírusu kvapôčkami je použitie respirátorov, masiek a rúšok. Ak sa stretávate s nedostatkom ochranných prostriedkov, môžete využiť ich sterilizácie a opakovaného používania pomocou zariadenia pre sterilizáciu FFP respirátorov a MNS (mount-nose-protection) masiek.

Výrobky Treston sa ľahko čistí. Postupujte pomocou všeobecného návodu k ich čistenie, tj. Zzačnite od čistke oblastí a postupujte smerom k tým viac znečisteným. Najviac pozornosti venujte všetkým povrchom, ktorých sa ľudia dotýkajú najčastejšie. Nezabúdajte však aj na menej exponované miesta, napr. kolieska.

Čo ďalšie zvážiť?

Ak je to možné, vybavte každú pracovnú stanicu dávkovači dezinfekcia na ruky. Uistite sa, že sú tieto zásobníky pravidelne dopĺňané.

Všetky koše u pracovných staníc je dobré vybaviť ľahko vyberateľnými a uzatvárateľnými odpadovými sáčky. Nenechajte vrecia príliš zaplnené, aby ste ich mohli lepšie zatvárať. Pri vyberaní odpadového vrecka z koša ho pevne uzavrite a vyprázdňujte nádoby na odpad denne.

Nezabudnite tiež starostlivo udržiavať čistiace zariadenia. Utrite dezinfekčným prostriedkom držadlá čistiaceho vozíka a povrchy čistiacich nádob. Opakovane použiteľné čistiace odevy perte pri teplote najmenej 60 °C, alebo je dezinfikujte. Ak používate trvalé rukavice, starostlivo ich umývajte a vysoušejte. Jednorazové rukavice zlikvidujte do zmiešaného odpadu. Nakoniec si ruky umyte mydlom a vodou (zdroj: Fínsky inštitút ochrany zdravia pri práci, https://www.ttl.fi/en/fioh-coronavirus-instructions/).

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie

ve všech produktech